Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomża: dwaj mężczyźni z zarzutami o kontakty seksualne z nieletnimi

Zarzuty obcowania płciowego z 13-latką i próby doprowadzenia 15-latki do tzw. innej czynności seksualnej usłyszeli dwaj mieszkańcy Łomży.

23-latek i jego dwa lata starszy kolega urządzili imprezę w jednym z mieszkań, na które zaprosili dwie niepełnoletnie dziewczyny - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży Małgorzata Kosiorek-Soboń.

- Mężczyznom został przedstawiony zarzut, że wspólnie i w porozumieniu rozpijali dwie małoletnie w wieku 13 i 15 lat w ten sposób, że dostarczyli im napój alkoholowy i nakłaniali do jego spożycia, powodując ich upojenie. Jest to czyn z artykułu 208. Kodeksu Karnego - informuje Małgorzata Kosiorek-Soboń.

Mężczyźni usłyszeli też znacznie poważniejsze zarzuty związane z kontaktami seksualnymi z nieletnimi.

- Przemysłowi K. został postawiony zarzut, że obcował płciowo z małoletnią poniżej lat 15, drugiemu ze sprawców przedstawiono ponadto zarzut, że podstępem i groźbą bezprawną usiłował doprowadzić 15-latkę do poddania się innej czynności seksualnej, lecz nie osiągnął tego z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej - dodaje prokurator.

Pierwszy mężczyzna zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na zatrzymanie drugiego sąd nie wyraził zgody. Śledczy zastanawiają się, czy zaskarżą tę decyzję.

 

Przemysławowi K. grozi kara do 12 lat więzienia, zaś Karolowi Z. do 8.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę