Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rozpoczynają się zapisy na szczepienia dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników naukowych uczelni

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek (15.02) rozpoczynają się zapisy na szczepienia dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników naukowych uczelni. Przyjmowaniem zgłoszeń zajmują się dyrektorzy placówek i rektorzy, a ze szczepień mogą skorzystać wszyscy pedagodzy, którzy nie ukończyli 65 lat. W Podlaskiem dotyczy to kilkunastu tysięcy osób.

W Podlaskiem pracuje około 20 tysięcy nauczycieli i kilka tysięcy pracowników naukowych uczelni. Zapisy na szczepienia nauczycieli i wykładowców rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do czwartku (18.02). Tym razem możliwość otrzymania szczepionki mają nie tylko nauczyciele obecnie aktywnie pracujący w szkołach, ale też i pozostali pedagodzy, a także pracownicy naukowi uczelni.

W przypadku szkół, listy chętnych zbierają dyrektorzy, w przypadku uczelni rektorzy.

Dwie największe uczelnie publiczne w regionie, czyli Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku, umożliwiają zapisy przez Internet. Na Politechnice Białostockiej, gdzie uprawnionych do szczepień jest 549 pracowników, wystarczy jedynie wypełnić specjalny formularz udostępniony na stronie uczelni.

Z kolei 800 uprawnionych do szczepień pracowników UwB musi wysłać zgłoszenie na specjalnego maila. 

W miniony piątek (12.02) w regionie rozpoczęły się pierwsze szczepienia nauczycieli. Między innymi w Białymstoku dotyczyło to prawie 280 osób, spośród których prawie 1/3 nie stawiła się w puncie szczepień.

Szczepienie jest darmowe i dobrowolne. Nauczyciele i wykładowcy mają otrzymywać preparat firmy AstraZeneca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę