Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Koniec "Zambrowskich Żubrów" - burmistrz miasta nie będzie wręczał dorocznych nagród

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

To już koniec "Zambrowskich Żubrów”. Po dwudziestu latach burmistrz Zambrowa przestaje wręczać swoje doroczne nagrody.

Statuetki herbowych zwierząt miasta były nagrodami honorowymi, a ich wręczeniu zawsze towarzyszyła uroczysta gala organizowana w lutym. W sumie laureatami "Żubrów" zostało około 200 osób i firm. O tym, że historia nagrody dobiegła końca poinformował na swojej konferencji prasowej sam burmistrz Kazimierz Dąbrowski. 

"Żubry" po raz pierwszy wręczono w 2000 roku. Wówczas była to nagroda w dziedzinie kultury przyznawana w trzech kategoriach: twórcy, upowszechnianie kultury i przyjaciele kultury. Po kilku latach formułę "Żubrów" rozszerzono o kolejne kategorie. Statuetkę można było otrzymać także za działalność społeczną i charytatywną oraz za najlepsze wyniki w nauce i w sporcie.

Złotymi, srebrnymi i brązowymi "Żubrami" nagradzano także najważniejsze dla miasta inwestycje i sponsorów, a specjalne wyróżnienia trafiały do ludzi, którzy zasłużyli się np. rozsławianiem miasta poza jego granicami.

Z czasem kapitułę, która przyjmowała i oceniała nominacje, w znacznej części zastąpiły głosy internautów, a wśród nagrodzonych pojawili się także najlepsi nauczyciele oraz autorzy materiałów najlepiej promujących miasto. I mimo, że z niektórych kategorii zrezygnowano i tak ich liczba doszła do dziewięciu.

Sygnałem, że formuła nagrody wyczerpuje się była gala rok temu, kiedy Kazimierz Dąbrowski wręczył swoje "Żubry” tylko w czterech kategoriach: Osobowość Roku, Przedsiębiorca Roku, Organizatorzy Wydarzenia Roku i Najlepszy Nauczyciel.

Była to też ostatnia edycja nagrody, chociaż burmistrz twierdzi, że być może "Zambrowskie Żubry" zastąpi coś innego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę