Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Widok z okna

Starannie wyszukana kompozycja kontrastów - plam, lini i kresek, bieli i szarości - połączonych w dynamiczną całość ukosami smug śniegu. Zgrabnie uchwycony ruch śnieżycy to kontrast dla uziemionych samochodów, przypominających klawiaturę czekającą na wirtuoza obrazu. No i mocniejszy akord: Autor poczekał na dwa auta - co spostrzegawczemu widzowi daje możliwość rozbudowania narracji. Te skierowane do siebie auta to wrażenie zamrożonego na chwilę ruchu wewnątrz obrazu. Nie przeszkadza brak sylwetek ludzkich, bo skoro wypatrzymy, że na końcu ścieżki jest jakieś wejście, to w domyśle spodziewamy się obecności życia. Z kolei ktoś dopowie, że kierowca z lewej mógł rozpędzić się i zagapić albo ma samobójcze myśli. Tak łatwo szukajace sensacji media zakodowały w umysłach nadmiar kraks i aut w rowach, że skoro niektórzy lubią zrzucać całą winę na drzewa,  to inni zapewnią, że widzieli, jak drzewa atakują tych wspaniałych posiadaczy "wygodnych foteli z kierownicą"... Już niech lepiej zima kojarzy się z szukaniem zdrowia na spacerze i beztroską aktywnością, a chwilowo uziemionym w domu życzyć należy dużo urozmaiconych widoków za firanką, oprócz radości z bezpiecznego oglądania znajomego pejzażu. Ale widzianego inaczej - co twórczo zauważył potrafiący patrzeć, fotograf z Łomży.

Bolesław Deptuła
so, 30 stycznia 2021 13:15
Data ostatniej edycji: pon, 01 lutego 2021 21:18:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę