Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Witaj Maj, 3 Maj !

Wspomnienie z wystawy czasowej w Muzeum łomżyńskim:  'Husarze i ułani' z 2014 roku. Pokaz cieszył się ogromnym powodzeniem, a kto był spostrzegawczy, ten dostrzegł na szabli paradnej wygrawerowany napis: "Konstytucya - Dzień 3 Maja 1791". Militaria wypożyczono z firmy "Szabla Polska" z Ostrołęki. Imponujący zbiór rekonstrukcji, prezentowany w niejednej galerii na świecie i wzbudzający zaciekawienie historią Polski. Warto przy tej okazji życzyć sobie, aby kolejne pokolenia Polaków pielęgnowały dumę z tak decydujących chwil w dziejach narodu, jak pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja - po amerykańskiej. A w zbiorach Muzeum Północno-Mazowieckiego są związane z tym faktem pamiątki: medal wybity na 200 Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i broszura z 1916 roku wydana drukiem w Łomży.  Jest tam m.in. przypomnienie o zdrajcach: - "..dla których szczęście własnej fortuny było milsze od ideału wolnej Ojczyzny"...

Foto:
Bolesław Deptuła
wt, 02 maja 2023 23:22
Data ostatniej edycji: cz, 04 maja 2023 06:10:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę