Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S16

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Trzeba szukać kompromisów, a nie walczyć z inwestycją - mówili podczas pierwszego posiedzenia członkowie Parlamentarnego Zespołu do spraw Budowy Drogi S16.

Zaproszony na spotkanie dyrektor podlaskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Wojciech Borzuchowski, przypomniał, że w czasie konsultacji wpłynęło ponad cztery tysiące siedemset opinii na temat proponowanych wariantów przebiegu drogi. Większość sprzeciwiała się prowadzeniu jej przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ekolodzy zaproponowali też alternatywny przebieg.

- Te środowiska też pokazały swój wariant, tzw. południowy, łączący poprzez Boćki, Wysokie Mazowieckie Łomżę z trasą Via Baltica. Od razu powiem, że z naszego punktu widzenia to raczej do wykluczenia w sposób jednoznaczny. Gdyż on wyklucza zasadność budowy 19 od Bielska do Białegostoku, ale też wyklucza miasto Białystok z przebiegu tej trasy, więc myślę, że nikt się na to nie zgodzi - mówi Wojciech Borzuchowski.

Do kompromisu zachęcał starosta moniecki Błażej Buńkowski. Według niego trzeba znaleźć rozwiązanie, a nie próbować zablokować budowę drogi.

- Wariant przebiegający przez Biebrzański Park Narodowy jest trudny do zrealizowania, gdyż organizacje ekologiczne mają doświadczenia związane z Rospudą. Jest traktowana budowa drogi S16 w tym wariancie jako druga Rospuda i szukanie alternatywy jest jak najbardziej zasadne. Chciałbym tylko przypomnieć, że tamta droga krajowa nr 65 przez ten Biebrzański Park Narodowy przebiega. Tam puszczenie całej inwestycji zmusza nas do szukania kompromisu a nie przeciwstawiania się realizacji tej inwestycji, bo zostaniemy wyłączeni komunikacyjnie - mówi Błażej Buńkowski.

Ekolodzy nie zgadzają się na poprowadzenie planowanej trasy przez tereny Parku. Według samorządowców to szansa na dobre skomunikowanie Grajewa i sąsiednich miejscowości ze stolicą województwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę