Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Konkurs na wspomnienia dotyczące historii Łomży

Główne zdjęcie
Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes TPZŁ, koordynator konkursu

VIII edycję ogólnopolskiego konkursu na wspomnienia pod hasłem "W mieście, co było mi rajem" ogłosiło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i prezydent Łomży.

Hasło konkursu to cytat z wiersza "Łomża", którego autorką jest łomżynianka z Piastowa Iwona Krzepkowska-Bułat - laureatka głównej nagrody w V edycji tego konkursu.

Teraz jednak organizatorzy oczekują na wspomnienia, pamiętniki i refleksje spisane wyłącznie prozą. Ich autorami mogą być zarówno ci, którzy urodzili się w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej, tu pozostali i założyli rodziny, ale też ci, którzy - z różnych powodów i w różnych okolicznościach - opuścili rodzinne tereny i mieszkają obecnie w innych rejonach Polski lub świata. Startować mogą także ci, którzy tylko na pewnym etapie swojego życia związani byli z miastem nad Narwią, ale pozostały im po tym okresie wspomnienia i refleksje.

Organizatorom zależy na pracach autentycznych i szczerych, które na swój sposób uzupełnią historię Łomży o wątki i elementy subiektywne.

Najciekawsze z nich, podobnie jak w dotychczasowych edycjach konkursu, będą drukowane w wydawnictwach Towarzystwa, a w przyszłości być może ukażą się także w wersji książkowej.

Nigdzie wcześniej niepublikowane prace, należy nadsyłać do 15 października 2021 roku drogą elektroniczną na adres: zgtpzł@lomzyniacy.org lub pocztą tradycyjną na adres: Zarząd Główny TPZŁ, ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża, z dopiskiem "Konkurs na wspomnienia".

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę