Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W większości parafii diecezji łomżyńskiej nie odbędą się tradycyjne wizyty duszpasterskie

Tegoroczna kolęda będzie przełożona na inny termin, albo odbędzie się w innej formie. Tradycyjne wizyty duszpasterskie w domach w zdecydowanej większości parafii diecezji łomżyńskiej się nie odbędą.

Decyzję o tym, jak będzie wyglądała kolęda w każdej z parafii podejmuje proboszcz przekazuje rzecznik łomżyńskiej kurii, ksiądz Jan Krupka.

- Ksiądz biskup Janusz zostawił księżom proboszczom możliwość decydowania o formie przeprowadzenia kolędy w tym czasie, który ogranicza nam możliwość takich bezpośrednich kontaktów z różnymi osobami. W związku z tym także i na te wizyty będziemy musieli albo troszeczkę poczekać, albo będą one przebiegać w innej formie - podkreśla ksiądz Jan Krupka.

Większość księży zdecydowała o zmianie terminu kolędy.

- Szereg parafii taką decyzję podjęło, m.in. nasza parafia katedralna. Kolęda zostaje przełożona na jakiś czas w przyszłości. Inną alternatywą jest możliwość zrobienia wspólnych spotkań w kościele. Na mszy świętej w wyznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie gromadziłyby się np. osoby mieszkające na jednej ulicy, w jednym bloku czy klatce - dodaje ksiądz Jan Krupka.

Nie wszyscy księża zdecydowali się na zmianę formuły wizyt duszpasterskich. Jak informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie (koło Łomży), kolęda, w tradycyjnej formie, rozpocznie się tam 28 grudnia.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę