Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W niedzielę rozpoczynają się szczepienia przeciw COVID-19 - w Podlaskiem na początek także w Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Szpitale węzłowe w całym kraju przygotowują się do szczepienia przeciw COVID-19 osób z grupy "zero", czyli pracowników służby zdrowia. Szczepienia te rozpocząć mają się w najbliższą niedzielę (27.12).

Według zapowiedzi pierwsza partia szczepionki - 10 tysięcy dawek, trafi do Polski w sobotę 26 grudnia, a pierwsze szczepienia medyków odbędą się w niedzielę 27 grudnia. Łącznie szczepienia mają być prowadzone w 73 szpitalach węzłowych w całym kraju.

W Podlaskiem, jeszcze w grudniu szczepienia mają prowadzić cztery szpitale: Uniwersytecki Szpital Kliniczny, szpital MSWiA w Białymstoku oraz szpitale wojewódzkie w Łomży i Suwałkach. 225 dawek szczepionki ma dostać w ramach pilotażu Uniwersytecki Szpital Kliniczny - poinformowała rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Jak podała rzeczniczka USK, do szczepień zgłosiło się 1600 pracowników tego największego szpitala w regionie. Kiedy będzie wykonane pierwsze szczepienie zależy od tego, kiedy preparat trafi do placówki.

W szpitalu wojewódzkim w Łomży pierwsze szczepienia mają się odbyć 27 grudnia. 

- Jesteśmy w trakcie ustaleń. Godziny szczepienia w tym dniu będą uzależnione od godziny dostarczenia szczepionek do szpitala. Pierwszego dnia będzie to mniejsza ilość osób, w granicach 20 - poinformowała koordynator szczepień w łomżyńskim szpitalu Jolanta Gryc.

Szczepieni będą pracownicy szpitala według listy, która powstała w pierwszym terminie - do 20 grudnia. Osoby które chcą się zaszczepić i nie należą do tzw. grupy "zero", będą mogły się zapisywać od połowy stycznia.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę