Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy - w tym roku ma być cieplejsza, ale ze śniegiem

Nie będzie mroźna, ale spadnie śnieg. Takie są prognozy synoptyków na rozpoczynającą się we wtorek (22.12) kalendarzową zimę.

Wszystko wskazuje na to, że tak jak w poprzednich latach będzie ona jedną z cieplejszych - mówi Mateusz Zamajtys z Białostockiego Biura Prognoz.

- Ta zima powinna być trochę cieplejsza. Temperatura powinna być trochę wyższa, a opady atmosferyczne będą się mieściły w granicach normy. Nie można jednak podczas takiej zimy wykluczyć sytuacji, gdzie temperatura będzie niższa, pojawi się mróz i opady śniegu - twierdzi Mateusz Zamajtys.

Mateusz Zamajtys podkreśla, że mimo wyższych temperatur jest szansa, że w te święta pojawi się śnieg.

- Na pewno ten tydzień, jak i okres Bożego Narodzenia przyniesie nam dużo opadów. Zwłaszcza w dzień Wigilii, a także w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Początkowo będzie to raczej deszcz, ale pod koniec dnia, opady deszczu będą prawdopodobnie przechodzić w deszcz ze śniegiem, a także śnieg. Lokalnie te opady mogą być dość intensywne - dodaje Mateusz Zamajtys.

Synoptycy informują też, że w noc wigilijną zachmurzenie będzie duże, więc szanse na zobaczenie pierwszej gwiazdki są niestety niewielkie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę