Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Dyrektor BPN chce wprowadzenia na Carskiej Drodze odcinkowego pomiaru prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości na Carskiej Drodze. To pomysł przyrodników na to, żeby kierowcy nie przekraczali tam dozwolonej prędkości 50 km/h.

- Władze Biebrzańskiego Parku Narodowego rozmawiały już na ten temat z samorządowcami, policją i Inspekcją Transportu Drogowego - mówi dyrektor Parku Artur Wiatr. - Sprawa jest o tyle trudna, że natężenie ruchu na tym odcinku nie jest aż tak duże, żeby wprost z tego natężenia wynikało postawienie takiej infrastruktury. W związku z tym mam taką nadzieję, że szybko po Nowym Roku spotkamy się z Inspekcją Transportu Drogowego wspólnie, razem, tak żeby porozmawiać i poprosić Inspekcję, żeby się włączyła jako partner. Tak, abyśmy przed kolejnym szczytem sezonu mogli w jakiś sposób temu zjawisku przeciwdziałać - mówi Artur Wiatr.

Problemem jest także planowany przebieg drogi ekspresowej przez teren Parku. Jak mówi Artur Wiatr, dobra droga jest potrzebna, ale trzeba też pamiętać o konieczności ochrony przyrody.

- My, jako Park, rozumiemy potrzebę rozwoju dróg i zauważamy potrzebę modernizacji tej drogi, tak abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie docierać do celu. Natomiast bardzo nas niepokoi taki przebieg drogi jaki jest procedowany. Także też czekamy cierpliwie na zakończenie konsultacji. Chciałbym powiedzieć, że pojawił się wariant alternatywny - przeprawa przez Dolinę Biebrzy w Sztabinie - mówi Artur Wiatr.

Przyrodnicy czekają na efektu konsultacji, które przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę