Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomża: trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak w ich mieszkaniu zaczął ulatniać się tlenek węgla

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, kiedy w jednym z mieszkań w Łomży zaczął ulatniać się tlenek węgla. Jak ustalili strażacy, którzy przyjechali na miejsce, prawdopodobnie doszło do awarii pieca centralnego ogrzewania.

Mieszkańcom domu przed przyjazdem ratowników pomogli sąsiedzi - mówi zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży Grzegorz Wilczyński.

- Osoby te zostały ewakuowane przez sąsiadów i znajomych na zewnątrz budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu jednej roty strażaków w pełnym zabezpieczeniu do wnętrza budynku w celu jego przeszukania. Urządzenie pomiarowe wskazało obecność tlenku węgla w bardzo dużym stężeniu. Przyczyną takiego stanu była najprawdopodobniej awaria pieca centralnego ogrzewania zasilanego gazem ziemnym - informuje Grzegorz Wilczyński. 

Strażacy kolejny raz przypominają, że piece centralnego ogrzewania i instalacje grzewcze muszą przechodzić regularne przeglądy. Warto także zainstalować czujniki czadu.

- Dbajmy o właściwy stan techniczny urządzeń, którymi się dogrzewamy, jak również o właściwy stan instalacji użytkowych budynku. Dzięki tym działaniom możemy uratować swoje życie i zdrowie. Łomżyńscy strażacy rekomendują ponadto wyposażenie w czujki tlenku węgla - to one ratują nasze życie - dodaje Grzegorz Wilczyński.

Czujniki czadu można kupić w większości sklepów ze sprzętem RTV.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę