Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ogniska koronawirusa w łomżyńskich przedszkolach

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Jedno przedszkole zamknięte, drugie może podzielić ten los po tym, jak ogniska koronawirusa stwierdzono w łomżyńskich placówkach oświatowych.

- Zakażenia w takich skupiskach ludzi, mimo zachowania zasad bezpieczeństwa, przenoszą się bardzo szybko - mówi nadzorujący oświatę zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. -Ogólnie z powodu koronawirusa w kwarantannie znajduje się 37 członków personelu pracujących w naszych placówkach. Najbardziej skomplikowana sytuacja dotyczy dwóch placówek, przedszkola publicznego nr 8 oraz 1. Przedszkole publiczne nr 8 w uzgodnieniu z sanepidem zostało zamknięte do 4 grudnia - informuje Andrzej Stypułkowski.

- Zajęcia w tym przedszkolu już odbywają się zdalnie, tak ma być w tej kolejnej placówce - mówi Andrzej Stypułkowski. - W porozumieniu z panią dyrektor przedszkola postanowiliśmy również wystąpić z takim wnioskiem do sanepidu, żeby w przedszkolu publicznym nr 1 zajęcia również prowadzone były w trybie zdalnym. Otrzymaliśmy informację o tym, że jest zgoda sanepidu na takie działanie. Przedszkole to będzie zamknięte, a zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym do odwołania - dodaje Andrzej Stypułkowski.

Ponad 150 dzieci z obu przedszkoli jest teraz na kwarantannie. W naszym regionie zdalnie lub hybrydowo działa już około 20 placówek. Całkowicie zamknięte są m.in. przedszkola w Mielniku i Kuźnicy, a częściowo nr 4 i 44 w Białymstoku i w Grabówce.

| red: bsd

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę