Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarki i położne zapowiadają spory zbiorowe i strajk generalny

Pielęgniarki i położne przygotowują się do rozpoczęcia sporów zbiorowych a później strajku generalnego - napisała na Twitterze Wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego - Dorota Gardias.

Ma to być efekt niespełnienia obietnic, które złożył członkiniom związku rząd. A także brakiem publikacji tzw. ustawy covidowej, w której są korzystne dla pracowników służby zdrowia zapisy - mówi przewodnicząca regionu podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Agnieszka Olchin.

 

 

Jak dodaje Agnieszka Olchin, jeżeli nie będzie nowych przepisów, pielęgniarki i położne w grudniu stracą kolejny dodatek. A w związku z tym, że tzw. ustawa covidowa nie jest opublikowana, pielęgniarki i położne straciły pełnopłatne zwolnienia lekarskie.

 

Związek przygotowuje teraz szczegółowe postulaty, które chce przedstawić rządowi.

 

| red: maj

źródło: radio.bialystok.pl

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę