Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad 75 tys. doniczek chryzantem przekazali podlascy hodowcy i sprzedawcy do dyspozycji ARiMR

Ponad 75 tys. doniczek chryzantem przekazali hodowcy i sprzedawcy do dyspozycji ARiMR w województwie podlaskim. Znacznie mniej, bo niespełna 3 tys. zgłoszono kwiatów ciętych. W sumie chęć przekazania niesprzedanych kwiatów zgłosiło prawie 120 firm i osób.

Jak zaznacza dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Waldemar Szczesny, nie są to jeszcze liczby ostateczne. 

Dokumenty, które trafiają do biur powiatowych w wersji papierowej, muszą przejść swoistą kwarantannę, więc liczba kwiatów przekazywanych w Podlaskiem za pośrednictwem Agencji może jeszcze nieco wzrosnąć. Przypomnijmy, że za każdą zgłoszoną doniczkę z chryzantemami, których nie udało się właścicielom sprzedać, mogą oni liczyć na rekompensatę w wysokości 20 zł, za kwiat cięty to swoiste odszkodowanie wynosi 3 zł.

Znaczna część chryzantem zarejestrowanych w biurach agencji znalazła już także swoich nowych właścicieli.

W Hajnówce rozdysponowano wszystkie prawie 4 tys. 300 doniczek, w Siemiatyczach także zarezerwowano już wszystkie ponad 2 tys. 600 kwiatów. Chęć ich zagospodarowania zgłaszają szkoły, przedszkola, parafie, a część zarezerwował KOWR do ozdobienia kwater wojskowych przed Świętem Niepodległości.

Chęć bezpłatnego przejęcia chryzantem można zgłaszać jeszcze do końca tego tygodnia. Po 16. listopada obecni właściciele będą musieli przekazać je firmom zajmującym się utylizacją odpadów.

 

autor: Adam Dąbrowski

| red: mag


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę