Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

5 podlaskich firm jest nominowanych do Nagród Gospodarczych Prezydenta RP

Pięć firm z województwa podlaskiego jest nominowanych do Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. To całkiem dobry wynik, bo z całego kraju na liście jest 21 przedsiębiorstw.

Prezydent przyznaje nagrody gospodarcze raz do roku - od kilkunastu lat. To prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych i wynalazców. W tym roku firmy z województwa podlaskiego na siedem kategorii dostały nominacje w trzech.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest producent systemów i komponentów instalacji autogazu z Kleosina - ALEX, która zatrudnia 150 osób. 

W kategorii Narodowy Sukces są dwie nominacje. Nominowana jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, która jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i zatrudnia niemal tysiąc osób. Na liście nominowanych jest też SaMASZ z podbiałostockiego Zabłudowa, w którym pracuje prawie 800 osób. To duży producent maszyn rolniczych i komunalnych. 

W kategorii Odpowiedzialny Biznes nominowane są dwie spółki. To suwalski MALOW, czyli największy w Polsce producent mebli metalowych, którego 70 procent produktów trafia na eksport, a także Suempol z Bielska Podlaskiego, czyli jeden z największych na świecie producentów łososia wędzonego.

Co roku prezydent wręczał nagrody na Kongresie 590 na przełomie października i listopada. Ze względu na pandemię przełożono cały kongres na wiosnę 2021 r.

| red: mag


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę