Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Podlaskiem zajęte są wszystkie respiratory dla pacjentów z COVID-19

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę wieczorem (1.11) zajęte były wszystkie respiratory dla pacjentów z COVID-19 w województwie podlaskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie. Jeszcze w sobotę - jak informował urząd na stronie - wolne były cztery.

Do 661 wzrosła też w niedzielę liczba zajętych łóżek covidowych w regionie. Obecnie w Podlaskiem przygotowanych jest 951 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji.

Wojewoda podlaski: zabezpieczamy potrzeby w zakresie respiratorów dla pacjentów z COVID-19 

Zabezpieczamy potrzeby w zakresie respiratorów dla pacjentów z COVID-19, gdy są potrzebne, "uwalniamy" kolejne - powiedział w niedzielę (1.11) wieczorem wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

My w zakresie respiratorów zabezpieczamy oczywiście potrzeby. Cały proces polega na tym, że jak jest potrzeba, to uwalniamy kolejne respiratory na potrzeby osób wymagających w tym zakresie wspomagania 

- powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W tej chwili ta sytuacja jest taka wyrównana, ale mamy jeszcze możliwości w różnych placówkach uwalniania kolejnych respiratorów 

- podkreślił wojewoda. 

Na pytanie, ile kolejnych respiratorów można uwolnić, powiedział, że "w zależności od potrzeb". Nie podał jednak konkretnej liczby urządzeń.

Służby wojewody podlaskiego informowały w niedzielę rano, że w województwie odnotowano 644 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd potwierdzono 9369 przypadków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę