Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Biskup diecezji łomżyńskiej apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa na cmentarzach

O zachowanie zasad bezpieczeństwa na cmentarzach w Dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki (1.11 i 2.11.) zaapelował ordynariusz diecezji łomżyńskiej. Z powodu epidemii główna msza 1. listopada nie będzie odprawiona w tym roku na cmentarzu, tylko o godz. 10:00 w łomżyńskiej katedrze.

- Będą odprawiane też msze w kaplicy, ale wiadomo, kaplica nasza w Łomży nie jest aż tak pojemna żeby zmieścić według przepisów odpowiednią ilość osób. Także zachęcam do takiego też pewnego dystansu społecznego. Może sam cmentarz nie jest problemem, problemem może stać się później spotkanie przy stole. Także zachęcam, żeby z taką odpowiedzialnością odwiedzać groby bliskich i też swoje rodziny - mówi biskup Janusz Stepnowski.

W tym roku 1 listopada wypada w niedzielę, dlatego biskup Janusz Stepnowski proponuje, żeby ten dzień pozostawić na wizyty na cmentarzu osobom przyjezdnym.

- Ci ludzie, którzy przyjadą z Polski, to oni przyjadą tylko na sobotę i niedzielę, bo już w poniedziałek wielu z nich będzie musiało udać się do pracy. Ale to można sobie rozłożyć w czasie i pójść nawet na cmentarz czy do kościoła w swoim miejscu gdzie się pracuje, żeby pomodlić się za naszych zmarłych. Najważniejszym elementem to nie są znicze czy kwiaty, ale nasza modlitwa - dodaje biskup Janusz Stepnowski.

Także w kościołach diecezji łomżyńskiej zachęcano wiernych, aby listopadowe odwiedziny na cmentarzach rozłożyli na całą Oktawę Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada.

200829104429.jpg
mm
cz, 29 października 2020 09:56
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2020 10:24:36

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę