Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 05 grudnia 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Białostocki sanepid ogranicza badanie wymazów

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku nie przyjmuje wymazów koronawirusowych ze szpitali i punktów drive-thru.

Powodem są zakażenia koronawirusem wśród pracowników.

Aktualnie chorych jest 11 pracowników, głównie z laboratorium. Ci, którzy są w izolacji domowej, czują się dobrze. Nastąpiły przesunięcia. W tej chwili pracujemy w okrojonym składzie. Dlatego wystosowaliśmy pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia o zaprzestaniu badań z punktów mobilnych i szpitali. Taka sytuacja będzie trwała do odwołania - mówi Ewa Jakubowicz z WSSE w Białymstoku.

Mimo braków kadrowych laboratorium wojewódzkiego sanepidu wykonuje część badań.

Realizujemy próby głównie z domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych i z hospicjów. To są priorytety, które staramy się jednak utrzymać. Próby dostarczane nam przez punkty mobilne będą przekazywane naszym transportem do laboratorium w Warszawie - dodaje Ewa Jakubowicz.

To jednak wpływa na dłuższe oczekiwanie na wynik testu.

Dyrekcja białostockiego sanepidu ma nadzieję, że laboratorium będzie mogło wrócić do normalnej pracy w przyszłym tygodniu.

200829104429.jpg
mm
śr, 28 października 2020 13:14
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2020 14:05:14

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę