Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Kupujemy ziemię pod Park

Miasto kupuje ziemię i powiększa Park Jana Pawła II. Za działkę o pow. 0,3202 ha zapłacimy prawie 900 000 zł.

Park Jana Pawła II znajduje się w centrum nowego miasta. Otaczają go osiedla mieszkalne, a mieszkańcy chętnie spędzają tu czas. Teraz Park powiększy się o „naturalną kwietną łąkę”. Chodzi o działkę przylegającą (prawie) do bloku Prusa 21. Latem rośnie tam dziko bujna roślinność, którą odwiedzający albo podziwiali za naturalizm i żywe kolory, albo ganili za śmieci i siedlisko owadów. Teresa Grużewska, botanik i kustosz Muzeum Przyrody z Drozdowa, w lipcu w 4lomza.pl wskazywała na pozostawioną bez opieki człowieka łąkę, która zarośnięta była gatunkami inwazyjnymi. Mówiła o owej prywatnej działce.
Dziś prezydent podpisał zarządzenie, aby za 867 235,00 zł kupić ten skrawek ziemi z przeznaczeniem na park. Miasto zapłaci 270 zł za m2. Sporo, jak za grunt, który leżał odłogiem. Podana cena zawiera opłatę za „samosieje” nazwane w zarządzeniu „nasadzeniami roślinnymi” i zapłacimy za nie 4 360,00 zł. 

Dla porównania, we wrześniu miasto sprzedawało w trybie przetargu ustnego działki inwestycyjne w rejonie ulic Żabiej, Geodetów i Kolejowej. Wówczas wylicytowana cena za najdroższą działkę wyniosła 183,39 zł za m2. Działka kupiona przez miasto jest prawie o prawie 90 zł droższa. 

Foto:
Foto:
Foto:
mm
wt, 27 października 2020 18:48
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2020 14:07:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę