Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podlaskie znalazło się w niemieckiej "strefie ryzyka" - obowiązkowy test na obecność koronawirusa

Od soboty (17.10) podróżnych z województwa podlaskiego będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia za zachodnią granicą kraju. Województwo podlaskie znalazło się na niemieckiej liście tak zwanych "stref ryzyka".

Nasz region trafił na niemiecką listę "stref ryzyka" wraz z czterema innymi województwami - kujawsko-pomorskim, małopolskim, pomorskim i świętokrzyskim. To oznacza, że osoby przyjeżdżające z Podlaskiego do Niemiec będą musiały zgłosić swój adres pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia.

Obowiązkowe będzie okazanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. W przeciwnym wypadku trzeba będzie się poddać 14-dniowej kwarantannie. Za złamanie tego przepisu grozi kara do 25 tys. euro.

Przyjeżdżający ze stref ryzyka mogą także bezpłatnie wykonać test w Niemczech. W przypadku negatywnego wyniku urząd ds. zdrowia zwalnia z kwarantanny.

Obowiązek izolacji i przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa nie dotyczy m.in. osób, które jedynie przejeżdżają przez Niemcy.

200829104429.jpg
mm
pt, 16 października 2020 08:35
Data ostatniej edycji: pt, 16 października 2020 08:59:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę