Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Sąd nałożył grzywnę na burmistrza Wasilkowa - chodzi o ignorowanie sprawy mieszkańców ul. Niemieński

500 złotych grzywny nałożył Wojewódzki Sąd Administracyjny na burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza. To - jak orzekł sąd - ma zdyscyplinować burmistrza, aby odpowiadał na pisma mieszkańców ulicy Niemeńskiej w Białymstoku.

Z tej właśnie ulicy poprzez działkę gminy Wasilków dojeżdżają kierowcy do nowego osiedla we wsi Nowodworce. Jak mówią mieszkańcy ulicy Niemeńskiej - dojazd jest nielegalny i szkodzi ich zdrowiu. Kiedy jest sucho, unosi się tam uciążliwy pył.

Burmistrz od ponad roku nie wydał decyzji albo postanowienia w sprawie wniosku mieszkańców o zmianę organizacji ruchu. Właśnie dlatego dopuścił się bezczynności z rażącym naruszeniem prawa - orzekł sąd.

Wyrok ten burmistrz Wasilkowa najprawdopodobniej zaskarży do Naczelnego Sądu Administracyjnego - zapowiada zastępczyni burmistrza Dominika Jocz.

"W ocenie sądu, do tej sprawy należało podejść inaczej pod kątem formalno-prawnym. Więc jeżeli tutaj mówimy o bezczynności - to bezczynności pod tym kątem, czy należało określony akt administracyjny w postaci postanowienia bądź decyzji wydać. A więc chodzi o samą formę działań, a nie o sam fakt, czy te działania były podejmowane" - mówi Dominika Jocz.

Jak mówi mieszkanka ulicy Niemeńskiej Dorota Popko - brak formalnej odpowiedzi burmistrza na ubiegłoroczną skargę mieszkańców nie pozwalał na dalsze kroki prawne.

"Nie dał nam żadnej odpowiedzi, zamykając nam drogę do dalszych działań. Dopiero niedawno wysłał pismo (...), w którym stwierdza, że przystąpił do opracowania planu dróg" - wyjaśnia Dorota Popko.

Zastępczyni burmistrza Dominika Jocz nie wskazuje konkretnego terminu, kiedy powstanie legalna droga do osiedla w Nowodworcach.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zobowiązuje burmistrza do formalnej odpowiedzi na pismo mieszkańców Białegostoku z sierpnia ubiegłego roku.

relacja Michała Buraczewskiego

200829104429.jpg
mm
wt, 13 października 2020 09:31
Data ostatniej edycji: wt, 13 października 2020 12:02:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę