Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Protesty rolnicze w całym kraju - blokowane będą też drogi w Podlaskiem

Przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt zaprotestują w środę (07.10) rolnicy, także w Podlaskiem. Przedstawiciele organizacji rolniczych i związków zawodowych zapowiadają, że będą blokować drogi w całym kraju.

Zdaniem rolników, tak zwana "piątka dla zwierząt", którą teraz zajmuje się Senat - godzi w interesy polskiej wsi. Dlatego rolnicy będą jeździć po głównych trasach, aby zaprotestować przeciwko proponowanym zmianom w prawie. 

Regionalny działacz Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGROunia Dariusz Ciochanowski uważa, że ustawa jest szkodliwa dla rolnictwa.

- Ta ustawa zlikwiduje część gospodarstw i rolnicy nie mają wyjścia. Prosimy o wyrozumiałość kierowców, bo oni może stracą kilka godzin, a my stracimy miejsca pracy i utrzymanie naszych rodzin na całe życie - uważa Dariusz Ciochanowski.

W województwie podlaskim rolnicy mają wyjeżdżać ciągnikami na drogi ok. 9:00. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień nie tylko na drogach krajowych i wojewódzkich, ale także na ulicach miast.

Utrudnienia na wielu drogach w regionie

Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki w mobilnej aplikacji RSO - utrudnienia będą na drogach krajowych nr: 8, 61, 63, 65, 66 i na drogach wojewódzkich nr: 677 i 690.

Protestujący mają poruszać się sprzętem rolniczym z minimalną prędkością. Utrudnienia mogą być na DK 66 (Zambrów - Wysokie Mazowieckie), DK 61 (Stawiski - Grajewo), DK 8 (Suwałki - Szypliszki), DW 690 (Drohiczyn - Sikwy Duże - Siemiatycze), DK65 (Białystok - Grajewo), DW 677 (Śniadowo - Łomża), DK 63 i 66 (Wygoda - Zambrów - Wysokie Mazowieckie), DK 8 (Suchowola - Białystok).

Mogą być też na drodze krajowej nr 19 z Zabłudowa do Białegostoku.

O 13:00 w Białymstoku rolnicy mają się spotkać na pikiecie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Stołecznej.

mm
śr, 07 października 2020 08:42
Data ostatniej edycji: śr, 07 października 2020 09:15:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę