Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Grzegorz Piekarski jest nowym dyrektorem Narwiańskiego Parku Narodowego

Nowy dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego Grzegorz Piekarski podkreśla, że ta funkcja będzie dla niego dużym wyzwaniem, ale ma już pewne plany. - Ten czas minął bardzo szybko. Biorę głęboki oddech, bo jednak trochę żal opuszczać i załogę, i pracę która nas tutaj łączyła. Wydaje mi się, że robiliśmy wszystko na tyle, na ile potrafiliśmy i umieliśmy, by ten cenny kawałek polskiej przyrody zachować - mówi Ryszard Modzelewski.

Grzegorz Piekarski przez 12 lat pracował w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białystoku. Teraz będzie kierował Narwiańskim Parku Narodowym.

- Na razie to duże wyzwanie m.in. dlatego, że otwieramy Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Trzeba będzie ten budynek zagospodarować, sprawić, że będzie wzbudzał zainteresowanie. To będzie pierwszy ważny element mojej pracy. Na pewno też będzie to współpraca z siedmioma gminami położonymi na terenie Parku - zapowiada Grzegorz Piekarski.

Grzegorz Piekarski na stanowisku dyrektora NPN zastąpił Ryszarda Modzelewskiego. Te 15 lat minęło bardzo szybko - mówi były dyrektor Parku.

- Ten czas minął bardzo szybko. Biorę głęboki oddech, bo jednak trochę żal opuszczać i załogę, i pracę która nas tutaj łączyła. Wydaje mi się, że robiliśmy wszystko na tyle, na ile potrafiliśmy i umieliśmy, by ten cenny kawałek polskiej przyrody zachować - mówi Ryszard Modzelewski.

Najważniejszym walorem przyrodniczym Narwiańskiego Parku Narodowego jest unikatowy system rzeki, która płynie na tym obszarze wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami.

Dolina Narwi jest również ważną ostoją ptaków wodno-błotnych oraz miejscem ich odpoczynku podczas wędrówek.

240206081801.gif
mm
so, 03 października 2020 14:20
Data ostatniej edycji: so, 03 października 2020 19:59:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę