Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad połowa podlaskich maturzystów poprawiła wyniki egzaminów w sesji wrześniowej

Ponad połowa tegorocznych maturzystów z województwa podlaskiego przystępujących do wrześniowej poprawki zdała egzamin.

Na poprawienie wyniku i zdobycie jeszcze w tym roku świadectwa maturalnego mieli szansę ci, którzy zdawali wszystkie obowiązkowe przedmioty i nie powiodło im się tylko na jednym egzaminie. W sumie maturę w tzw. terminie poprawkowym pisało w naszym województwie prawie półtora tysiąca osób, 1 181 to tegoroczni absolwenci.

- Pomyślnie zakończyło tę sesję 59 procent przystępujących. Najlepiej zdali egzamin z j. polskiego - 99%, 86% z j. angielskiego, 71% z j. niemieckiego i rosyjskiego, wszyscy przystepujący zdali egzamin z j. białoruskiego i 33% z matematyki - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Te wyniki osiągnięte we wrześniu miały wpływ na ogólny rezultat tegorocznych matur, które - podobnie jak miało to miejsce po terminie głównym - są w Podlaskiem lepsze niż średnie wyniki w Polsce.

- W województwie podlaskim ten odsetek sukcesu wynosi 84, natomiast w kraju 82 procent - dodaje Jolanta Gołaszewska.

Niektóre uczelnie - przede wszystkim ze względu na absolwentów, którzy dopiero w środę (30.09) poznali swoje ostateczne wyniki matur - wznowiły na trzy dni rekrutację na studia. W województwie podlaskim do najbliższego piątku (2.10) dokumenty od kandydatów przyjmuje np. Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę