Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wznowienie śledztwa w sprawie nieprawidłowości w zambrowskim Zamtexie.

Prokuratura Okręgowa w Łomży wznawia śledztwo w sprawie nieprawidłowości w zambrowskim Zamtexie. Ekspertyzy wybitnych ekonomistów potwierdziły, że były zarząd spółki naraził ją na straty. Przed końcem roku sprawa ma trafić do sądu. Sprawa znalazła swój początek podczas lustracji białostockiego Urzędu Kontroli Skarbowej, który badał działalność finansową Zamtexu za lata 1997 – 99. Wątpliwości inspektorów wzbudził m.in. fakt, że spółka korzystała z pośrednictwa różnych obcych podmiotów w sprowadzaniu surowca do produkcji. Jeden z nich prowadziła córka byłego prezesa, Ryszarda K. Zdaniem UKS gdyby Zamtex sam sprowadzał bawełnę, to zaoszczędziłby co najmniej 1,5 mln złotych. Poza tym firma stosowała nieuzasadnione ulgi i upusty niektórym odbiorcom gotowych produktów. Byli wśród nich m.in. byli udziałowcy spółki. Trzeci zarzut dotyczy bezpłatnego przechowywania w fabrycznych magazynach materiałów innych firm.

Akt oskarżenia skierowany do sądu w 2003 zawierał zarzuty pod adresem dwóch członków ścisłego kierownictwa Zamtexu i dwóch innych osób. Sąd uznał jednak, że niezbędne są dodatkowe ekspertyzy biegłych. Część zarzutów potwierdzili specjaliści z białostockiej firmy audytowej, ale dopiero opinia specjalistów z Centrum Ekspertyz Gospodarczych Fundacji Akademii Ekonomicznej w Poznaniu dała podstawy łomżyńskiej prokuraturze do wznowienia śledztwa. Zdaniem prokuratora Tadeusza Marka zakończone zostanie przed końcem tego roku i najprawdopodobniej zakończy się aktem oskarżenia przeciwko co najmniej czterem osobom z byłego kierownictwa zambrowskiego Zamtexu.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę