Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

35 mln zł kosztować będzie termomodernizacja zespołu szkół w Marianowie

Główne zdjęcie
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie

To prawdopodobnie największa tego typu inwestycja w budynki szkolne - 35 mln zł kosztować będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. 85 procent kosztów pokryje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, pozostałą część dołoży Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest organem prowadzącym szkołę.

Zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę sieci elektrycznej i grzewczej, docieplenie ścian i stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a nawet dobudowanie elementów łączących ze sobą poszczególne budynki. Poza tym wymieniony zostanie system ogrzewania – tradycyjne piece węglowe zastąpią pompy ciepła i panele fotowoltaiczne i ogrzewanie podłogowe. 

To wszystko sprawi, że szkoła w Marianowie będzie po remoncie energooszczędnym i proekologicznym kompleksem budynków - mówi dyr. Sławomir Łomotowski: "Wykonania całego projektu podjęła się warszawska spółka, która podobne prace wykonywała m.in. dla szpitali i największych hoteli w stolicy".

Przebudowa planowana jest na ponad dwa lata, ale – mimo zakresu prac - lekcje i zajęcia w szkole nie zostaną przerwane.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę