Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wszystkie szkoły w naszym regionie rozpoczynają nowy rok szkolny w systemie stacjonarnym.

Główne zdjęcie
Kurator oświaty - Beata Pietruszka (fot. archiwum)

Wszystkie szkoły w naszym regionie rozpoczynają nowy rok szkolny w systemie stacjonarnym, ale możliwe są zmiany.

Poinformowała w poniedziałek (31.08) o tym w Białymstoku podlaska kurator oświaty - Beata Pietruszka, zaznaczając, że ewentualne zmiany w związku z pandemią będą możliwe.

- Utworzyliśmy specjalny numer telefonu, który przekazaliśmy wyłącznie dyrektorom szkół. Ten numer telefonu jest czynny praktycznie całą dobę. Jest po to, żebyśmy mogli kontaktować się bardzo szybko w sytuacjach, kiedy takiego wsparcia, pomocy potrzebuje dyrektor -mówi podlaska kurator oświaty.

Rozpoczynający się jutro nowy rok szkolny potrwa do 25 czerwca.

Według planu matury mają rozpocząć się 4 maja, a później niż do tej pory, bo na 25 maja planowany jest egzamin ósmoklasisty - poinformował w Białymstoku minister edukacji Dariusz Piontkowski.

- Zdecydowaliśmy się przenieść o miesiąc później. To jest spełnienie postulatu dyrektorów wielu szkół podstawowych, którzy twierdzili, że gdy młodzież zbyt wcześnie przystępuje do egzaminu, to potem nie ma motywacji, by uczestniczyć aktywnie w zajęciach - wyjaśnia minister edukacji. 

Nowy rok szkolny rozpoczyna we wtorek (1.09) w naszym regionie około 140 tysięcy uczniów i 30 tysięcy przedszkolaków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę