Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Wybierz życie” w Łomży

Wystawa unaoczniająca całe okrucieństwo aborcji od soboty jest prezentowana na Starym Rynku w Łomży. Na czternastu olbrzymich planszach zdjęcia pomordowanych dzieci poczętych zestawiono z fotografiami ofiar różnych tragedii i wojen. Na jednej z nich obok zmasakrowanych zwłok zamordowanych w czasie wojny w byłej Jugosławii umieszczono zdjęcie dokumentujące aborcję w ósmym tygodniu ciąży, które podpisano: „Różne metody. Różne motywy. Rezultat ten sam”. Na innej z tytułem „Chcemy traktować zwierzęta po ludzku” obok siebie znalazło się ratowanie wielorybów i zabijanie dzieci.

Autorem wystawy jest Łukasz Wróbel, student z Warszawy, członek konserwatywno-liberalnego stowarzyszenia KoLiber. Ekspozycja była już prezentowana w kilku miastach Polski. Wszędzie tam wywoływała w widzach niezatarte wrażenia.
Publiczna prezentacja zdjęć przedstawiających zakrwawione, porozrywane płody ludzkie oburza zwolenników aborcji. W Łodzi skierowali oni nawet sprawę do sądu, a ten skazał autora wystawy na 40 godzin przymusowej pracy za pokazywanie „nieprzyzwoitych zdjęć”.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), każdego roku w wyniku tzw. aborcji zabijanych jest na świecie około 54 mln dzieci. W efekcie jest ona obecnie drugą na świecie przyczyną śmierci ludzi. Hekatomba dzieci nienarodzonych dokonuje się w ciszy.

Dewastacja wystawy
W nocy z soboty na niedzielę ktoś zerwał część banerów z wystawienniczych stelaży, a same stelaże powyrywał z mocujących je betonowych elementów.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę