Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Prawie 400 maturzystów w Podlaskiem złożyło wnioski o wgląd do swoich arkuszy maturalnych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

- Prawie czterystu maturzystów z województwa podlaskiego, w pierwszym tygodniu po ogłoszeniu wyników tegorocznych egzaminów, złożyło wnioski o tzw. wgląd do swoich arkuszy. Dotyczą one ponad 720 prac - poinformowała zastępca dyr. OKE w Łomży Grażyna Klimuszko.

- Swoje sprawdzone arkusze chcą obejrzeć zarówno ci, którym nie powiodło się na egzaminie, jak i ci, którym zależy na wysokiej punktacji. Poza przedmiotami obowiązkowymi (język polski, matematyka i język obcy) spora część wniosków dotyczy np. biologii i chemii - mówi Grażyna Klimuszko.

OKE ma 5 dni na umówienie terminu wizyty zainteresowanych w swojej siedzibie, ale z racji dużego zainteresowania i konieczności zachowania wymogów bezpieczeństwa, już teraz kolejka oczekujących wynosi ok. 7 dni.

Prawo do wglądu ma wyłącznie maturzysta. Ma 25 min. na zapoznanie się z każdym arkuszem i zasięgnięcie opinii eksperta. Może także sfotografować ocenioną pracę, jeśli chciałby skonsultować się z kimś jeszcze. Jeśli uzna, że jego arkusz został oceniony nieprawidłowo, w ciągu dwóch dni roboczych od wglądu może wystąpić do OKE o weryfikację sumy punktów.

Komisja ma tydzień na ponowne sprawdzenie jego pracy i drugi tydzień na odpowiedź. Jeśli ta jest niesatysfakcjonująca, maturzysta z OKE ma pięć kolejnych dni na złożenie wniosku do kolegium arbitrażu egzaminacyjnego przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Odpowiedź stamtąd nadejdzie w ciągu 21 dni i  jest już ostateczna.

Podczas wizyty w siedzibie OKE zapewnione są wszystkie warunki bezpieczeństwa - wglądający mają osobne wejście do budynku, sale są dezynfekowane po każdej wizycie, a zarówno eksperci, jak i maturzyści zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania nosa i ust.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę