Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pacjenci zakładu opiekuńczo-lecznicznego w Szczuczynie z koronawirusem

Główne zdjęcie
Ilustracja

U pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szczuczynie potwierdzono koronawirusa - poinformowały w piątek (14.08) służby wojewody podlaskiego. Wcześniej koronawirusa w tym ZOL-u wykryto u jednego z pracowników, zakażonych jest też sześć osób z personelu - podała powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Grajewie. Szczuczyn znalazł się w żółtej strefie.

Szczuczyn znajduje się w powiecie grajewskim, który decyzją Ministerstwa Zdrowia od piątku znalazł się w żółtej strefie, w związku ze zwiększoną liczbą przypadków koronawirusa na tym terenie. Żółta strefa ma związek m.in. z ograniczeniami w liczbie uczestników wesel i imprez rodzinnych, a także liczby osób np. w kinach, parkach rozrywki, restauracjach czy na targach. Nie ma obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic w przestrzeni publicznej, ale trzeba zachować dystans społeczny.

 

Kolejne ognisko zakażeń w Podlaskiem

Wojewoda podlaski poinformował w piątek (14.08) w komunikacie o kolejnych 31 przypadkach koronawirusa w regionie - w tym 20 przypadków dotyczy osób z powiatu grajewskiego.

Jak powiedział powiatowy inspektor sanitarny w Grajewie Jerzy Nikliński, ognisko w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szczuczynie rozpoczęło się od wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników. Dotąd, jak dodał potwierdzono COVID-19 u kolejnych pięciu osób z personelu. Nikliński mówił, że pozytywny wynik testu na koronawirusa wyszedł też u 20 pacjentów ZOL-u.

W komunikacie wojewody jest mowa o 18 pacjentach (sześciu starszych mężczyznach i 12 starszych kobietach). Nikliński powiedział, że kolejny pozytywny wynik przyszedł w piątek rano, a kolejny przypadek dotyczy pacjentki, która zmarła. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku podała w piątek, że 90-letnia kobieta miała choroby współistniejące.

 

Oddział jest zamknięty do odwołania

Jerzy Nikliński poinformował, że w powiecie zakażonych koronawirusem jest obecnie 61 osób (36 przebywa w izolacji domowej, 25 jest hospitalizowanych), na kwarantannie przebywa 58 osób. Wcześniej inspektor informował, że wśród zakażonych jest dwóch lekarzy z oddziału zakaźnego szpitala w Grajewie, w tym ordynator tego oddziału. Oddział jest zamknięty do odwołania.

 

Dotąd w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono u 1133 osób, wyzdrowiało w sumie 908 osób, odnotowano też 25 zgonów.

Foto: Ilustracja

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę