Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kursy na ratownika wodnego organizuje łomżyński WOPR

Kurs na ratownika rozpoczyna łomżyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak mówi szef łomżyńskiego WOPR-u, Tomasz Malinowski, przez najbliższe dwa tygodnie mogą zgłaszać się osoby, które chcą wziąć udział w specjalistycznym kursie.

- Te zajęcia będą się odbywać w soboty i niedziele, tylko od 6:00 do 8:00 rano. Ratownikiem może zostać praktycznie każda osoba, która nie ma przeciwwskazań lekarskich, która w miarę dobrze pływa i która przejdzie przez ten kurs. Jeżeli przejdą do końcowego egzaminu, tam jest taka męcząca dyscyplina - 400 m w 8 min, to jest 16 długości, więc naprawdę trzeba się przyłożyć do tego pływania, żeby w tym czasie się zmieścić. Jeżeli przejdą egzamin, ten i teoretyczny - mogą zostać ratownikami - wyjaśnia Tomasz Malinowski.

Kandydaci na ratowników muszą też skończyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ale przed egzaminem, uczestników kursu czekają wyczerpujące zajęcia.

- Na tym kursie ćwiczymy elementy holowania, elementy uwalniania się od chwytów osoby tonącej, podpływanie i wyciąganie na wysoki/niski brzeg, używanie deski ortopedycznej, używanie sprzętu asekuracyjnego, jakim jest bojka, więc ratownicy intensywnie pływają. Intensywnie ćwiczą, a w międzyczasie muszą parę testów sprawnościowych zaliczyć. Większość jest z pływania na czas, nurkowania na 25 m - dodaje Tomasz Malinowski. 

 

Informacje na temat kursu są dostępne na stronie: www.wopr.lomza.pl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę