Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Bananowe - teflonowe

Wbrew ponurakom, rośnie pokolenie wspaniałych „dzieci z gwiazd”, oby liczne bo już nas oswojono z możliwością podróży na Marsa. Więc Kosmiczny Dzieciaku ćwicz wytrwale - skoro w wieku paru miesięcy robisz takie pompki, to skarby Kosmosu przed Tobą ! Ciarki przechodzą wobec Twoich głębokich, uważnych spojrzeń: drobinko, ledwo pojawiłeś się na świecie, a jakbyś pracę naukową obmyślał? Rozwijaj to - wzmacniaj słabszych swoją witalnością, uporem, przebojowością. Nie będziesz miał lekko: zamiast prosto - Ziemianie działają prostacko; zamiast przeciąć węzeł gordyjski Zła - Ziemianie wycofują się; gdzie trzeba edukować na nowych zasadach - biorą przebierańców ze starego systemu; ponadto napastnik i złodziej ma więcej praw niż ofiara przemocy! Tego nie można przenieść w inne światy i zainfekować Kosmosu ziemskimi wadami, zarazkami agresji, nieuctwa, bufonady, przerostu ego. Jeszcze zbyt wolno zmienia się mentalność współczesnego pokolenia z garbem dokuczliwych zwyczajów bananowych poprzedników, wykształconych nuworyszy i chamowatych nowobogackich, jednakowo rozpasanych w fałszywej „równości bez zobowiązań”. Straty wojenne przerywające naturalny rozwój, ograniczyły siłę intelektualnych autorytetów na rzecz następców z teflonową odpornością na wiedzę. Życie nie znosi próżni, w miejsce Ostatnich z przedwojennym, solidnym wykształceniem w herbie - weszli prostacy a nawet cwaniacy gotowi dla najwyższych stanowisk zataić przed wyborcami brak dyplomu, empatii, zdrowego rozsądku. Ogniska pracowitości wygaszają zblazowani celebryci, propagujący martwe pola wygodnictwa i samozniszczenia. Nie bierz przykładu z tych, którym honor pozwalał kiedyś pierwszy milion ukraść, a dziś wziąć „dla zabawy” na chybił trafił z 3-ch możliwych odpowiedzi. Bądź lepszy, ciekaw świata i wiedzy zdobytej ciężką pracą.

Bolesław Deptuła
wt, 04 sierpnia 2020 12:46
Data ostatniej edycji: śr, 05 sierpnia 2020 09:51:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę