Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

W Łomży będzie „fachowiec dla seniora”

Przed tygodniem informowaliśmy o inicjatywie seniorów chcących przekonać władze miasta do uruchomienia w Łomży programu „złota rączka”, dzięki któremu osoby starsze mogłyby liczyć na darmową pomoc w drobnych naprawach domowych. Teraz Urząd Miejski poinformował, że od września w Łomży będzie „fachowiec dla seniora”. Z pomocy skorzystają seniorzy posiadający Łomżyńską Kartę Seniora, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Cieknący kran, zepsuta klamka, niedomykające się meble, wyrwane gniazdko elektryczne czy nieszczelne okna to niektóre z usterek, których samodzielne usunięcie może stanowić problem dla seniorów i osób z niepełnosprawnością, a które bezpłatnie pomoże naprawić „fachowiec dla seniora” - podał w komunikacie Urząd Miejski w Łomży. - Drobne naprawy techniczne będą realizowali uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej, którzy od 1 września br. będą przyjmowali zgłoszenia, weryfikowali je i po wyznaczeniu terminu dokonywali napraw.
- To kolejny element aktywizacji zawodowej uczestników Centrum Integracji Społecznej.  Dzięki usłudze „fachowiec dla seniora” będą oni mogli pracować dla innych, wykorzystując swoje umiejętności do tego, by wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące z naszego miasta –  informuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski dodając, że „jest to nasza reakcja na potrzeby zgłaszane przez Łomżyńską Radę Seniorów i Łomżyńską Społeczną Radę ds. Osób z Niepełnosprawnością”. 

Potrzebę usunięcia usterki można będzie zgłaszać pod numerem telefonu 86 2156899 lub osobiście w siedzibie CIS przy ul. Farnej 1. Koszt zakupu materiałów niezbędnych do naprawy będzie leżał po stronie zgłaszającego. Osoby dokonujące napraw nie będą pobierały żadnych opłat za wykonaną usługę, ani też nie będą brały pieniędzy na zakup materiałów.

Zobacz: Miliony na solidarność z potrzebującymi


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę