Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Złota Rączka 60+ w Łomży?

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki, Grażyna Czajkowska, Tomasz Wróblewski

Wprowadzenie programu „Łomżyńska Złota Rączka 60+” to cel jaki postawili sobie seniorzy uczestniczący w projekcie „Aktywny Senior = Obywatel”. Jego głównym celem jest włączenie seniorów w procesy decyzyjne i życie społeczne miasta. - Dostrzegam zaangażowanie i solidarność w środowisku osób starszych, którzy uczestniczą warsztatach „Aktywność Obywatelska”. Wiedza seniorów o partycypacji społecznych jest duża i może być bazą do szerszych działań np. wprowadzenie programu „Złotej Rączki dla Seniora” - podkreśla trener warsztatów Krzysztof Kozicki.

Projekt „Aktywny Senior = Obywatel” w Łomży organizują Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS na lata 2014 – 2020. Seniorzy uczestniczą w treningach motywacyjnych, zajęciach z aktywności obywatelskiej, treningu umiejętności liderskich. W trakcie tych zajęć zrobił się pomysł, aby do Łomży wprowadzić program, który od lat sprawdza się w innych miastach. Program przewiduje zapewnienie bezpłatnych usług i napraw, między innymi takich jak: wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek przeciekających w kranach lub baterii, uszczelnianie przecieków za pomocą silikonu, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek, jak również naprawę mebli i montaż elementów wyposażenia wnętrz. Katalog wsparcia seniorów jest otwarty i może obejmować szereg innych napraw.
- Przykład Suwałk i Białegostoku pokazuje, że inicjatywa „złotej rączki” sprawdza się; osoby starsze są zadowoleni; w Suwałkach liczba zgłoszeń wynosiła ponad tysiąc - mówi Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów. - Obecnie jesteśmy na etapie zbierania podpisów pod inicjatywą. Wniosek i podpisy złożymy do Urzędu Miejskiego w Łomży oraz do Rady Miejskiej w Łomży - dodaje.

Seniorów w dążeniu do wprowadzenie w Łomży takiego programu wspierają trenerzy i organizatorzy warsztatów „Aktywny Senior = Obywatel”. 
- Nasz projekt ma za zadanie pobudzić środowisko seniorów w Łomży, społeczeństwo w Łomży starzeje się. Uważam, że potrzebne są rozwiązania innowacyjne, których do tej pory nie było w naszym mieście - mówi Tomasz Wróblewski, kierownik OWES w Łomży.

Foto: Krzysztof Kozicki, Grażyna Czajkowska, Tomasz Wróblewski
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę