Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

O oddawanie krwi apelują stacje krwiodawstwa - zagrożone mogą być planowe zabiegi

Sytuacja robi się dramatyczna. W magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zaczyna brakować krwi.

W związku z pandemią stację odwiedza mniej dawców. Dodatkowo wakacje to zawsze najtrudniejszy czas do gromadzenia zapasów tego "najcenniejszego leku". Zagrożone mogą być planowe zabiegi.

- Zabezpieczamy jeszcze planowe zabiegi, ale istnieje duże ryzyko, że będziemy musieli je wstrzymywać. Ten stan jest wynikiem pandemii. Krew, którą pobraliśmy jeszcze w czerwcu, już została wydana, natomiast okres wakacyjny jest trudny, bo krwiodawcy wyjeżdżają. W związku z tym mamy teraz trudności, aby wypełnić nasze magazyny do takiego stanu, który zapewniałby, że nikomu tej krwi nie zabraknie. Także zapraszamy wszystkich, którzy czują się zdrowo, mogą oddać krew - mówi dyrektor RCKiK w Białymstoku prof. Piotr Radziwon.

Oddawanie krwi jest bezpieczne, a na czas pandemii centrum wdrożyło dodatkowe środki ostrożności - zapewnia dyrektor.

- Wszystkie nasze procedury związane z pandemią zabezpieczające przed zakażeniem ciągle są u nas stosowane, przestrzegane. Nie mamy żadnego przypadku zakażenia wśród pracowników od początku pandemii. Także powinno być bezpiecznie i bez ryzyka. W związku z tym czekamy na państwa w naszych oddziałach i na ekipach - dodaje prof. Piotr Radziwon.

Brakuje wszystkich grup krwi. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18. do 65. roku życia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę