Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Stawiskach nad zalewem powstanie plaża - jednak nie ma co na to liczyć w tym roku

Zalew w Stawiskach będzie zmodernizowany, ma przy nim powstać także plaża. Będzie to możliwe, bo władze Stawisk dostały z Wód Polskich potwierdzenie, że zalew jest własnością samorządu, mówi burmistrz Agnieszka Rutkowska.

- Doprowadziliśmy do tego, że w końcu mamy dokument potwierdzający to, że wody, bo grunty zawsze były nasze, że wody są faktycznie gminy stawiskiej. Przez wszystkie te lata wcześniejsze, cały czas nam mówiono i pisano nawet, że wody są Skarbu Państwa, bo zbiornik jest na cieku wodnym. Natomiast, teraz zaczęliśmy weryfikować temat i doszło do tego, że Wody Polskie powiedziały: to jest wasze, to nie jest nasze - wyjaśnia burmistrz Agnieszka Rutkowska.

A to oznacza, że samorząd może zacząć modernizację zalewu - mówi Agnieszka Rutkowska. - Mamy tutaj u siebie wędkarzy. Oni już się zebrali. Chcą się zająć zarybianiem, pilnować tych spraw właśnie wędkarskich. Natomiast, my sami już teraz decydujemy. Robimy projekt na modernizację tego zbiornika, na remont. Nie ma zakazu kąpieli. Jest informacja, że jest tam niebezpiecznie, aczkolwiek docelowo myślę, że w ciągu 3 lat powinniśmy zrobić tam takie porządne kąpielisko z fajnie zagospodarowanym terenem  -  dodaje burmistrz. 

Teraz jest tam dzikie kąpielisko, bez nadzoru ratowników.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę