Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Łomża znów jest siedzibą garnizonu

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z 29. maja Łomża od kilku dni jest siedzibą garnizonu obejmującego swoim działaniem miasto i pięć okolicznych powiatów.

Szefem garnizonu został dowódca 18. Pułku Logistycznego płk. Paweł Gałązka.

- Wracamy do korzeni, ponieważ garnizon kiedyś był w Łomży. Przede wszystkim wzrasta ranga pułku i dowódcy, jako dowódcy garnizonu. Są obowiązki. Rozszerzony zakres zadań, ale również większa współpraca ze środowiskiem pozawojskowym na terenie garnizonu. W tym przypadku akurat kilka powiatów. Powiat kolneński, moniecki, łomżyński, zambrowski, wysokomazowiecki, miasto Łomża - mówi. 

Na razie łomżyński korpus funkcjonuje jeszcze jako Garnizon Osowiec z siedzibą w Łomży, ale to sytuacja przejściowa - twierdzi płk Paweł Gałązka.

Tryumfalny powrót wojska do Łomży rozpoczął się we wrześniu 2019 r., kiedy to na Starym Rynku uroczyście rozpoczął funkcjonowanie w mieście 18. Pułk Logistyczny wchodzący w skład 18. "Żelaznej" Dywizji  Zmechanizowanej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę