Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpital w Łomży wraca do...

Szpital w Łomży wraca do normalnej pracy. Placówka przyjęła pierwszych od prawie trzech miesięcy pacjentów niezakażonych koronawirusem. Pomoc znalazło prawie 40 chorych.

Szpital wojewódzki w Łomży od połowy marca był przekształcony w jednoimienną placówkę zakaźną. Trafiali tam tylko chorzy z potwierdzonym koronawirusem.  

- Teraz przyjmowani są już wszyscy pacjenci. W pierwszej kolejności cięższe przypadki - mówi Jolanta Gryc z administracji łomżyńskiego szpitala. - Oddziały jednoimienne pracują bez zmian. Oddziały zwolnione z jednoimienności realizują już przyjęcia pilne i umawiani są pacjenci do przyjęć planowych. Odbywa się to według harmonogramu, zgodnie z obowiązującą listą oczekujących. O terminie i zaleceniach dotyczących przyjęcia  planowego pacjenci są informowani telefonicznie przez personel szpitala. Udzielana jest m.in. informacja dotycząca badania w kierunku Covid-19 - informuje Jolanta Gryc. 

Od początku tego miesiąca przywrócono także pracę wszystkich poradni specjalistycznych w szpitalu. Skorzystało z nich już ponad tysiąc pacjentów.

- Pacjentów pierwszorazowych personel szpitala informuje telefonicznie o terminach wizyt, natomiast pacjenci kontynuujący leczenie powinni skontaktować się telefonicznie z rejestracją danej poradni. Mogą tu wystąpić utrudnienia  w dodzwonieniu się do rejestracji, ponieważ personel także kontaktuje się z pacjentami i ustala wizyty - dodała Jolanta Gryc. 

Zarówno do wszystkich poradni, jak i do działających już pracowni diagnostycznych wchodzi się głównym wejściem. Dlatego pracownicy szpitala proszą, aby nie przychodzić przed wyznaczoną godziną, dzięki czemu uda się uniknąć tłoku i zagrożenia epidemicznego.

W łomżyńskim szpitalu nadal siedem oddziałów pozostaje "jednoimiennych", czyli przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów zarażonych nowym koronawirusem.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę