Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przed łomżyńskim sądem rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa noworodka w gminie Zbójna

Nawet kara dożywotniego więzienia grozi mieszkance gminy Zbójna oskarżonej o zabicie swojego dziecka zaraz po porodzie. Doszło do tego w lipcu ubiegłego roku. W piątek (29.05) w Sądzie Okręgowym w Łomży rozpoczęła się pierwsza rozprawa.

Prokuratura i obrońca oskarżonej złożyli wniosek o wyłączenie jawności. Argumentowali, że jest to konieczne dla dobra rodziny oskarżonej, która już na etapie postępowania prokuratorskiego była narażona na falę hejtu w komentarzach na portalach i w mediach społecznościowych. Poza tym funkcjonują w małej społeczności, a podczas rozprawy będą poruszane bardzo osobiste kwestie. Przesłuchiwane będą też dzieci, które nie skończyły 15 lat. Sędzia Jolanta Małachowska przychyliła się do tych wniosków i wyłączyła jawność sprawy.

W akcie oskarżenia, który Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu zarzuca kobiecie, że "działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowonarodzonego dziecka w ten sposób, że bezpośrednio po porodzie spowodowała uraz w okolicy potylicznej, a następnie ukryła dziecko pozostawiając je bez należytej opieki".

W trakcie trwającego postępowania kobietę zbadali także biegli psychiatrzy. Wykluczyli, że działała pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego porodem. Zdaniem biegłych "oskarżona w czasie popełniania zarzucanego czynu miała ograniczoną, ale nie w stopniu znacznym, zdolność rozumienia znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem."

Kobieta kilka dni po porodzie trafiła w ciężkim stanie do szpitala, tam też usłyszała zarzuty. Kiedy jej stan zdrowia na to pozwolił, przewieziono ją do aresztu. Rodzina kobiety miała nie wiedzieć, że ta była w ciąży. Miała uskarżać się na różne dolegliwości i izolować się od reszty domowników.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę