Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Władze Kolna chcą uzależnić opłatę śmieciową od ilości zużytej wody

Główne zdjęcie
Herb Kolna przedstawia świętego Floriana, stojącego z chorągwią i wylewającego wiadro wody na płonący budynek. Kolno taki herb otrzymało 13 października 1765 roku od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Opłata śmieciowa uzależniona od ilości zużytej wody. Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się władze Kolna. Jak mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda, może to usprawnić weryfikację informacji o liczbie osób, które zajmują mieszkanie. A od tego uzależniona jest wysokość opłat.

- Jest tu (w Kolnie - dop. red) około 10 tys. mieszkańców zameldowanych, natomiast w deklaracje śmieciowe złożyło 7400  osób. My nie wiemy, czy dane mieszkanie jest zasiedlone, czy nie. Więc zastanawiamy się nad systemem np. od ilości zużytej wody. Wtedy bez  względu na to, czy ktoś ma meldunek w mieszkaniu, jeśli w nim przebywa,  jeśli korzysta z wody, to na liczniku będzie widać. Jeśli to jest jedna osoba, to zużycie będzie wynosiło 2-3 metry. Wtedy będzie można rozdzielić tę sumę proporcjonalnie - mówi burmistrz. 

Władze miasta chcą usprawnić naliczanie opłat, żeby opóźnić ich podniesienie. Bo wszystko wskazuje na to, że ceny będą musiały wzrosnąć.

- Na razie  analizujemy całą sytuację, ponieważ drożeć pewnie będą śmieci zmieszane, na bramie na Czartorii. Natomiast generalnie ta podwyżka może  wiązać się nie tylko z cenami. Ona będzie się wiązać z nową ustawą, która mówi, że w tej chwili nie może być śmieci zmieszanych. Jeżeli w  domach jednorodzinnych ta segregacja wygląda nieźle, to no niestety w spółdzielni mieszkaniowej jest to trudne - dodaje burmistrz. 

O sposobie naliczania opłat i ich wysokości kolneńscy radni będą rozmawiali podczas najbliższej sesji.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę