Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podejrzany o zabójstwo 23-latki przyznał się do winy

Kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo kobiety, której rozkawałkowane ciało znaleziono w czwartek (30.04) w lesie we wsi Piotrowo k. Nowego Dworu Gdańskiego. Podejrzany przyznał się do winy.

Podejrzany o zabójstwo przyznał się do winy

Podejrzany, w wieku ok. 20 lat, przyznał się do zarzutu zabójstwa. Złożył obszerne wyjaśnienia. Będą one teraz weryfikowane innymi czynnościami procesowymi, żeby potwierdzić ich prawdziwość 

- powiedział w piątek (1.05) Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjantom nie udało się jeszcze znaleźć wszystkich szczątków

Kobieta zaginęła blisko dwa miesiące temu i od tego czasu była poszukiwana. Ostatni raz była widziana właśnie w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie pojechała do swojego byłego chłopaka, dwudziestoletniego Patryka D. To właśnie on wskazał śledczym miejsce, gdzie ukryte były fragmenty ciała kobiety. Mężczyzna jest zatrzymany, usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Patryk D. poćwiartował ciało zamordowanej kobiety i zakopał je w lesie. Policjantom nie udało się jeszcze znaleźć wszystkich szczątków.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla Patryka D. Śledczy nie podają na razie tożsamości ofiary. 

- Potrzebne są jeszcze badania porównawcze kodu DNA - dodał Mariusz Duszyński.

Według nieoficjalnych ustaleń Radia Gdańsk prokuratorzy sprawdzają, czy mężczyzna był też sprawcą innego, podobnego przestępstwa


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę