Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Andrzej Grygoruk: zakończyła się akcja w Biebrzańskim Parku Narodowym

Zakończyła się akcja gaśnicza w Biebrzańskim Parku Narodowym - poinformował Polskie Radio Białystok dyrektor parku Andrzej Grygoruk. Strażacy do niedzieli (26.04) zostaną jeszcze na miejscu - mają kamerą termowizyjną sprawdzać czy nie ma kolejnych źródeł pożaru - szczególnie w okolicach lasu wroceńskiego, ale sytuacja wygląda na całkowicie opanowaną.

Przez cały dzień strażacy patrolowali pogorzelisko i dogaszali ogień. W sumie z  żywiołem walczyli przez tydzień. Ratowali między innymi przed spaleniem domy okolicznych mieszkańców.

Pożar w tzw. basenie środkowym Biebrzańskiego Parku Narodowego objął 5.3 tys. ha bagiennych łąk i lasów. Według ocen służb parkowych i strażaków prawie pewne jest, że pożar powstał wskutek wypalania traw.

zobacz fotogalerię Marka Maliszewskiego "Biebrza w ogniu"


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę