Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Starosta wysokomazowiecki: Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto jest zakażony koronawirusem

Główne zdjęcie
Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki

Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że w ich miejscowości mieszkają osoby zakażone koronawirusem – mówi starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. W ten sposób uzasadnia publikowanie w internecie szczegółowych danych zamieszkania chorych, choć takich danych nie udostępnia ani Ministerstwo Zdrowia ani służby wojewody.

Starosta tłumaczy, że nie chodzi o to by wytykać osoby chore i je stygmatyzować, ale nie jest to zwykła choroba, tylko pandemia. Dlatego - jak mówi - mieszkańcy powiatu mają prawo wiedzieć, czy w ich sąsiedztwie nie ma osób chorych na Covid-19.

Bogdan Zieliński dodaje też, że w jego opinii domy, w których przebywają zakażeni powinny być w jakiś sposób oznaczane. Ma to nie tylko znaczenie dla okolicznych mieszkańców, ale też i dla wielu służb, takich jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe, firm odbierających śmieci czy kurierów lub kierowców odbierających mleko z gospodarstw. Oni wszyscy mają prawo wiedzieć, czy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną - wyjaśnia starosta.

Zupełnie inaczej o osobach zakażonych informują urzędy wojewódzkie i Ministerstwo Zdrowia. W komunikatach padają jedynie nazwy powiatów lub miast, z których pochodzą chorzy. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę