Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

RCKiK w Białymstoku poszukuje osób, które przeszły chorobę wywołaną koronawirusem

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku poszukuje osób, które przeszły chorobę wywołaną koronawirusem, by przy ich pomocy leczyć kolejnych chorych. Chodzi o terapię osoczem ozdrowieńców, które ma być podawane osobom z Covid 19.

- W tej sytuacji, kiedy nie mamy swoistego leku i szczepionki, stare metody przetaczania osocza mogą okazać się pomocne dlatego liczymy na osoby, które wyzdrowiały i oddadzą osocze zawierające cenne przeciwciała - mówi dyrektor centrum profesor Piotr Radziwon.

W programie biorą udział wszystkie regionalne centra krwiodawstwa w Polsce, które czekają na kontakt od ozdrowieńców. Centra będą ich poszukiwali także na własną rękę, bo otrzymały dostęp do bazy chorych między innymi z Ministerstwa Zdrowia.

Dyrektor białostockiego centrum profesor Piotr Radziwon dodaje, że wszystkich zainteresowanych taką formą pomocy prosi najpierw o kontakt telefoniczny, by niepotrzebnie nie przychodzić do stacji krwiodawstwa. Ma to związek z obostrzeniami sanitarnymi, ale także i z tym, że nie wszyscy ozdrowieńcy mogą być dawcami osocza – mówi profesor Piotr Radziwon.

Dyrektor białostockiego centrum krwiodawstwa zaznacza, że leczenie osoczem ozdrowieńców to terapia w fazie badań. 

Jak wynika z ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce odnotowano 487 osób, które pokonały koronawirusa. W województwie podlaskim to zaledwie 15 osób.  

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę