Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w Podlaskiem odnotowano 26 pożarów traw

W ostatnich dniach najgroźniejszym pożarem do jakiego wzywano strażaków były płonące łąki i torfowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie ogień objął ponad trzy hektary trudno dostępnego terenu. Po wielogodzinnej akcji, pożar udało się opanować, ale nie były to jedyne tego typu zdarzenia w regionie.

W sumie, jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Białymstoku, tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin odnotowano 26 pożarów traw, a zdarzają się też dni, że liczba takich interwencji przekracza nawet setkę na dobę. 

Do ich ugaszenia za każdym razem angażowane są duże grupy strażaków, bo chodzi o pożary obejmujące nieraz znaczne powierzchnie. Niepokojące są nocne pożary, które mogą zagrażać zabudowaniom, jak chociażby pożar kilku tysięcy metrów kwadratowych łąki w jednej z podbiałostockich wsi w sąsiedztwie kilku drewnianych domów. 

Zdaniem strażaków, za zdecydowaną większość tego typu zdarzeń odpowiadają ludzie zaprószając ogień na wysuszonych łąkach. Tymczasem wypalanie traw jest przestępstwem za które może grozić nawet 10 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę