Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strażacy walczą z pożarem łąk i torfowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym

Płoną łąki i torfowiska na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tej chwili strażacy walczą z ogniem w pobliżu miejscowości Mścichy, wcześniej też przy Olszowej Drodze. Pożar objął ponad trzy hektary terenu.

Jak mówi dyrektor Parku Andrzej Grygoruk, większość tego typu pożarów to podpalenia traw, a o tej porze roku są one wyjątkowo niebezpieczne dla zwierząt. Pożary na terenie Biebrzańskiego Parku są bardzo trudne do ugaszenia ze względu na panujące tam warunki - dodaje Andrzej Grygoruk.

Przyrodnicy przypominają o tym, że za wypalanie traw można stracić unijne dopłaty. Grożą też za to surowe konsekwencje prawne z karą więzienia włącznie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę