Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Dodatkowe ograniczenia w kraju

Dzieci i młodzież na zewnątrz tylko w obecność rodzica, zamknięte wszystkie punkty usługowe - kosmetyczne, fryzjerskie, studia tatuażu, a w weekendy także wszystkie sklepy budowlane – to niektóre nowe obostrzenia wprowadzone przez Rząd w związku z pandemią koronawirusa. Otwarte pozostać mają sklepy spożywcze, apteki, drogerie, ale wprowadzono limit obecności w sklepie - do 3 osób na jedną kasę. Przed wejściem do sklepów trzeba będzie też nakładać rękawiczki. - Te zasady nakładamy na najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia - mówił premier Mateusz Morawiecki.

- Wprowadzamy limity korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę. Jeżeli jest 5 kas, to w sklepie może przebywać 15 osób – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki ogłaszając kolejne ograniczenia dla Polaków. 

Zgodnie z zapowiedzią premiera w godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte będą tylko dla seniorów 65+. 

Wprowadzono także dodatkowe wymogi w zakładach pracy. To 1,5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony. 

Kolejne ograniczanie dotyczą przemieszkania się dzieci i młodzieży. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. 

-  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy – tłumaczył premier. 

Zmieniają się także zasady dotyczące kierowania na kwarantanny. Ta będzie obowiązkowa - co najmniej dwutygodniowa - dla osób, które mieszkają w domu z osobą przebywającą w kwarantannie. 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę