Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie dwa a tylko jeden stwierdzony przypadek koronawirusa jest w naszym regionie!

Główne zdjęcie
Oświadczenie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

W województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od 28-latki z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.

W środę (18.03) służby wojewody poinformowały, że w Podlaskiem jest druga osoba zarażona koronawirusem. Potwierdzali to też pracownicy wojewódzkiego Sanepidu. Mówili o 28-letniej mieszkance Białegostoku, która patogenem miała zarazić od swojego ojca, który wrócił z zagranicy.

Jak udało nam się ustalić, informacje o tym, że pacjentka może być zarażona dotarła do szpitala klinicznego w Białymstoku z laboratorium w Warszawie. Wyniki budziły jednak wątpliwości i postanowiono zrobić kolejny test. Ponowne badanie nie potwierdziło zarażenia. W związku z tym w województwie podlaskim oficjalnie wciąż tylko jedna osoba jest zakażona koronawirusem. To 35-letni muzyk - mieszkaniec podbiałostockiego Sobolewa, który w zeszłym tygodniu wrócił z trasy koncertowej po Europie Zachodniej.

Od początku tygodnia w Białymstoku w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej działa laboratorium w którym badane są próbki od osób podejrzewanych o zarażenie koronawirusem. W środę pracownicy wojewódzkiego Sanepidu przebadali 36 próbek. Wszystkie były negatywne. Dziennie mogą przeprowadzić 50 takich testów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę