Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy Łomży wspierają pracowników szpitala

Maseczki, płyny dezynfekcyjne i fartuchy chcą przekazać pracownikom łomżyńskiego szpitala właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich i gabinetów dentystycznych.

 Zdecydowana większość z nich zawiesiła swoją działalność w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym. "Dlatego przekazujemy to, z czego nie korzystamy, a co może się przydać pracownikom szpitala" - mówi pomysłodawczyni zbiórki w Łomży Ewa Grzegorczuk.

- Apelujemy do wszystkich salonów kosmetycznych, fryzjerskich, gabinetów dentystycznych, aby chociaż w sposób symboliczny wsparły szpital. Naprawdę przyda się każda para rękawiczek, maseczka czy płyn dezynfekcyjny. Bądźmy razem w tym trudnym czasie. Organizujemy zbiórkę: produkty typu maseczki, płyn dezynfekcyjny, wszelakie produkty ochrony indywidualnej możecie przynosić do gabinetu "Cosmeo" na ulicy Sybiraków 20 w Łomży - dodaje Ewa Grzegorczuk.

Z gabinetem można się też kontaktować za pośrednictwem mediów społecznościowych, a jego pracownicy odbiorą ze wskazanego miejsca przedmioty, które mają być przekazane.

Pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder, mówi, że każda pomoc jest potrzebna, chociaż nie z każdej placówka może skorzystać.

- Osoby, które się zajmują zaopatrzeniem kontaktują się z tymi firmami i osobami. Przyjmujemy to co jest nam niezbędne. Część odrzucamy, ale część będziemy przyjmować - mówi Jacek Roleder

Trwa też zbiórka pieniędzy na zakup maseczek i fartuchów dla pracowników szpitala zorganizowana przez mieszkańców Łomży. Do placówki dotarł także pierwszy transport ze środkami ochrony indywidualnej pochodzący z magazynu Agencji Rezerw Materiałowych, który ma wystarczyć na pierwsze dni funkcjonowania. 

Łomżyński Szpital Wojewódzki od poniedziałku (16.03) działa jako Jednoimienny Szpital Zakaźny dla osób z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych koronawirusem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę